تدریس ویژه کنکور

مطالب قدیمی

همایش بین المللی توسعه نیروگاه های هسته ای م

نخستین همایش بین المللی توسعه نیروگاه های هسته ای محیط زیست و توسعه پایدار به همت شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 10 و 11 آذرماه 1387 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.


به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" دکتر مجید عباسپور مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این مطلب گفت: این همایش با هدف بحث و بررسی جنبه های زیست محیطی، ایمنی و بهداشت HSE توسعه نیروگاه های هسته ای ، برگزار می شود.
وی با اشاره به محورهای مورد بحث در این همایش تصریح کرد: دوازده محور با عناوین نیاز به نیروگاه های هسته ای به عنوان یک منبع انرژی جایگزین؛ احداث نیروگاه های هسته ای؛ یک استراتژی ملی؛ نیروگاه های هسته ای و بازار جهانی انرژی؛ هزینه های خارجی در نیروگاه های هسته ای؛ پیشرفت در توسعه تکنولوژی انرژی هسته ای؛ گرمایش جهانی؛ کاهش میزان CO2 بعنوان یک عامل تغییر آب و هوا؛ توسعه پایدار و انرژی هسته ای؛ نقش سازمانهای بین المللی در حفاظت محیط زیست و توسعه نیروگاه های هسته ای؛ بهره برداری ایمن از انرژی هسته ای و اطلاع رسانی عمومی؛ حفاظت و ایمنی در توسعه نیروگاه های هسته ای؛ پسماند های هسته ای و مدیریت آن در توسعه نیروگاه های هسته ای؛ مدیریت HSE در بهره برداری از نیروگاه های هسته ای و الزمات بین المللی در مورد جنبه های زیست محیطی نیروگاه‌های هسته ای طی دو روز توسط کارشناسان داخلی و خارجی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
عباسپور افزود: گزیده ای از مقالات پذیرش شده در این همایش علاوه بر چاپ در کتاب مجموعه مقالات همایش، در مجله بین المللی علوم و تکنولوژی محیط زیست IJEST که دارای درجه SCIE/ ISI به چاپ خواهد رسید.
وی همچنین از برپایی کارگاه های آموزشی در ادامه این همایش اشاره و تصریح کرد: موارد کلیدی در بازار عرضه انرژی نیروگاه های هسته ای، مدیریت HSE در نیروگاه های هسته ای، آخرین پیشرفت های حاصله در طراحی نیروگاه های هسته ای، مکان یابی جهت احداث نیروگاه های هسته ای و مدیریت سوخت و زباله های هسته ای از جمله عناوین کارگاه های آموزشی این همایش است.
مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: سایت مربوط به همایش نیروگاه های هسته ای، محیط زیست و توسعه پایدار به آدرس اینترنتی www.nppesd.org برای اطلاع رسانی به علاقمندان و شرکت کنندگان راه اندازی شده است، همچنین با توجه به جنبه بین المللی بودن این همایش علاوه برمتخصصان داخلی از کارشناسان خارجی در بخش محیط زیست نیز برای عضویت در کمیته داوران دعوت به عمل آمده است.
عباسپور با اشاره به دعوت از کارشناسان خارجی در این همایش گفت: در همین راستا با افراد شناخته شده و دانشمندان دنیا که در زمینه نیروگاه های هسته ای بارویکرد زیست محیطی فعالیت دارند ، از جمله معاون آژانس بین المللی انرژی هسته ای در این همایش حضور خواهند یافت.
مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی از کلیه متخصصین؛ محققین و اساتید دانشگاه که مرتبط با این موضوع فعالیت می کنند دعوت کردند تا با ارائه مقالات علمی خویش در این رویداد مهم سهیم شوند.ثبت نام:

http://www.nppesd.org

کلمات کليدي :
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 7 مرداد ماه ، 1387 توسط Navid  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

 کارگاه فیزیک پرتوپزشکی  [سه شنبه، 16 آبان ماه ، 1396]
 دومین کنگره ملی بهینه سازی پرتو درمانی  [پنجشنبه، 14 بهمن ماه ، 1395]
 اطلاع رسانی کنگره  [سه شنبه، 25 اسفند ماه ، 1394]
 کارگاه یک روزه مبانی تصویربرداری و پرتودرمانی با استفاده از تابش سنکروترون  [جمعه، 4 بهمن ماه ، 1392]
 کنفرانس بین المللی کاربرد مونت کارلو  [شنبه، 25 آبان ماه ، 1392]
 پانزدهمين کنفرانس مهندسی پزشکی ايران  [جمعه، 28 تير ماه ، 1387]
 برگزاری سمینار سراسری حفاظت در برابر اشعه  [پنجشنبه، 27 تير ماه ، 1387]
 نخستین همایش ملی مهندسی اپتیک و لیزر ایران  [پنجشنبه، 30 خرداد ماه ، 1387]
 كنفرانس فيزيك ايران 1387  [شنبه، 11 خرداد ماه ، 1387]
 ايران مد يازدهم  [سه شنبه، 24 ارديبهشت ماه ، 1387]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : gip73has
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب
موضوعات مرتبط

خبر